Problemy starzejącego się społeczeństwa

Statystki są alarmujące i niestety nie zmieniają się od kilku lat – Polacy to najszybciej starzejące się społeczeństwo w całej Europie. Oznacza to, że liczba osób starszych rośnie nieproporcjonalnie szybko w stosunku do liczby urodzeń w kraju. Głównym powodem, tego postępującego procesu jest wydłużenie średniej długości życia, co jedni interpretują

Czytaj więcej …

Gdzie kucharek sześć, tam przydadzą się plasterki

 Karnawał to ulubiony okres w roku nie tylko dla wytrawnych tancerzy, ale także dla łasuchów. Faworki i pączki to tradycyjne słodycze, które Polacy uwielbiają. Jednak ich przygotowanie wiąże się z dodatkową pracą w kuchni. Trzeba przecież zagnieść ciasto, formować kształt ciastek, a potem je smażyć. Niestety nawet najbardziej wprawionym kucharkom

Czytaj więcej …

Idealny sport dla dziecka

W dzisiejszych czasach dzieci chętniej spędzają wolny czas przed telewizorem lub przy komputerze, a nawet najmłodsze pociechy mają swój smartfon lub tablet. W wielu przypadkach trudno jest namówić młodzież do wyjścia na dwór, nie mówiąc już o uprawianiu sportu. Niestety statystyki są alarmujące, ponieważ coraz większa grupa dzieciaków ma problemy

Czytaj więcej …

Odpowiednie obuwie dla dzieci.

Buty zimowe to chyba najbardziej kłopotliwy zakup modowy w całym roku. Obuwie powinno nie tylko dobrze wyglądać, ale przede wszystkim spełniać swoje przeznaczenie. Kupując buty dla małego dziecka trudno jest uzyskać od niego informację, czy są one w odpowiednim rozmiarze, wygodne itp. Jeżeli wybierzemy nieodpowiedni model możemy jedynie zaszkodzić maluchowi, gdyż złe buty nie tylko będą przeszkadzały w zabawie na śniegu, ale także mogą spowodować szereg komplikacji zdrowotnych.

Czytaj więcej …

Rusz się! Czyli jak przygotować się do biegania?

Moda na biegania ogarnęła całą Polskę. Biegają wszyscy, młodzi i starsi. Wiele miast niemal przy każdej okazji organizuje maratony, na których zjawiają się tłumy sportowców amatorów. Nic dziwnego, ponieważ bieganie to sport dla każdego, a z jego uprawiania płyną same korzyści. Wystarczy pamiętać  o kilku zasadach.

Czytaj więcej …

Korzyści płynące z jazdy na rolkach

Jazdę na rolkach uważa się za jeden z najprzyjemniejszych sportów. Kiedyś była ona ulubioną aktywnością nastolatków, dzisiaj uwielbiana jest przez wszystkie pokolenia. Dlaczego warto zacząć jeździć na rolkach? Powodów jest wiele!

Czytaj więcej …

Wakacyjne aktywności – jazda na rowerze

Każdy z nas wie, że sport to zdrowie, a lato to idealny czas aby poprawić swoją kondycje i sylwetkę. Najprostszym sposobem na codzienną aktywność fizyczną jest jazda na rowerze – warto zmienić przyzwyczajenia i wybrać go zamiast komunikacji miejskiej. Rower to także oszczędności, decydując się na podróż jednośladem pieniądze wydawane na bilety czy paliwo możesz przeznaczyć na swoje drobne przyjemności.

Czytaj więcej …

Jak zapobiegać oparzeniom

Hura! Wakacje!  Synoptycy zapowiadają falę upałów, a więc sezon na opalenie w pełni! Nie dajmy się jednak zwieść i zachowajmy zdrowy rozsądek w myśl zasady, ‘Co za dużo to niezdrowo’. Jak przygotować się do opalania, i jak radzić sobie z ewentualnymi przykrymi skutkami kąpieli słonecznych?

Czytaj więcej …

Dieta osoby leżącej

Opieka nad osobą leżącą wymaga uwagi i poświęcenia. Należy wówczas pamiętać o wielu czynnikach, takich jak odpowiednia higiena czy też dieta. Co powinien jeść, a czego unikać chory leżący w łóżku?

Czytaj więcej …
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejrozumiem