Odpowiednie obuwie dla dzieci.

Buty zimowe to chyba najbardziej kłopotliwy zakup modowy w całym roku. Obuwie powinno nie tylko dobrze wyglądać, ale przede wszystkim spełniać swoje przeznaczenie. Kupując buty dla małego dziecka trudno jest uzyskać od niego informację, czy są one w odpowiednim rozmiarze, wygodne itp. Jeżeli wybierzemy nieodpowiedni model możemy jedynie zaszkodzić maluchowi, gdyż złe buty nie tylko będą przeszkadzały w zabawie na śniegu, ale także mogą spowodować szereg komplikacji zdrowotnych.

Każdy rodzaj obuwia dla dziecka należy wybierać ostrożnie, bez znaczenia na porę roku. Aby zapewnić odpowiedni rozwój dziecięcej stopy należy zapewnić jej optymalną przestrzeń. Stopa nie powinna być zbyt ściśnięta, ponieważ może to doprowadzić do wielu schorzeń zdrowotnych. Każdego roku rozmiar buta maluchów zmienia się o około dwa centymetry, rozwojowi ulegają także kości, mięśnie oraz łuk stopy. W ofercie wielu sklepów znajdziemy różnego rodzaju kozaki, trapery lub śniegowce. Wszystkie kuszą pięknymi kolorami i wzorami z wizerunkiem postaci z ulubionych bajek, tak kochanych przez dzieciaki. Nie dajmy się jednak zwariować i wybierzmy obuwie ciepłe, solidnie wykonane, ze stabilną podeszwą.

Kilka wskazówek dotyczących wyboru obuwia dziecięcego.

  • Regularne mierzenie stopy. Co trzy miesiące należy zdjąć miarę dziecięcej stópki, ponieważ tylko wtedy dowiemy się czy maluch nie potrzebuje nowych butów, które nie będą deformowały stopy. Możemy również odrysować kształt stopy na kartonie i wtedy sprawdzać wkładkę buta z wykonanym wzorem.
  • Odpowiedni kształt. Młodszym dzieciom warto kupować buty wiązane lub zapinane na rzepy, ponieważ takie modele łatwo jest dopasować do szczupłej lub tęższej nogi. Podwyższona cholewka nie tylko zabezpieczy przed śniegiem, ale także zadba o prawidłowe ustawienie stawu skokowego.
  • Niemowlętom, które jeszcze nie chodzą nie warto kupować butów, a jedynie miękkie skarpetki. Takie rozwiązanie zabezpieczy stopy przed zimnem, ale nie zablokuje ruchu małych paluszków.

Niestety kupując nawet najbardziej specjalistyczne i drogie obuwie nie jesteśmy w stanie zupełnie uniknąć obtarć i drobnych urazów. Warto zatem zaopatrzyć apteczkę w HYDROSIL dla DZIECI. Preparat przyspiesza gojenie ran poprzez regulację ich mikrośrodowiska. Hydrosil dla dzieci zawiera karbomer stabilizowany karnozyną (peptyd występujący naturalnie w skórze), który korzystnie wpływa zarówno na suche jak i wilgotne, sączące rany. W przypadku ran hamuje parowanie wody i zmniejsza utratę płynu przez naskórek. W przypadku ran wilgotnych pochłania nadmiar płynu i lekko chłodzi. Hydrosil działa jak opatrunek w żelu. Redukuje ból i pieczenie naskórka, a dziecko może beztrosko wrócić do zabawy.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejrozumiem