Korzyści płynące z jazdy na rolkach

Jazdę na rolkach uważa się za jeden z najprzyjemniejszych sportów. Kiedyś była ona ulubioną aktywnością nastolatków, dzisiaj uwielbiana jest przez wszystkie pokolenia. Dlaczego warto zacząć jeździć na rolkach? Powodów jest wiele!

Zalety jazdy na rolkach nie ograniczają się jedynie do względów zdrowotnych. To także niezawodna forma relaksu, która pozwala zapomnieć o codziennych troskach. Na rolkach można jeździć z całą rodziną, to także świetna okazja do spotkań ze znajomymi.

Początki bywają trudne, a rolki należą do jednych z bardziej konuzjogennych sportów. Upadki, otarcia i skaleczenia mogą wystąpić nawet u najbardziej wytrawnych sportowców. Kupując wymarzony sprzęt warto od razu uzupełnić domową apteczkę, w której powinny znaleźć się między innymi: woda utleniona, plaster, bandaż i koniecznie żel na otarcia przyśpieszający gojenie się ran.

Uprawianie sportu to świetna inwestycja we własne zdrowie, a dzięki jeździe na rolkach możesz zyskać:

  • Wymarzoną figurę. Rolki to sprzymierzeńcy w walce ze zbędnymi kilogramami, a specjaliści podają, że dzięki nim spalisz więcej kalorii niż podczas biegania. W czasie godzinnego treningu spalisz nawet 700 kcal, a uprawiając ten sport regularnie, szybko zauważysz zadowalające efekty.
  • Lepszą kondycję stawów. Ruchy wykonywane podczas jazdy na rolkach są pełniejsze, a dzięki temu nie obciążają kręgosłupa i kolan.
  • Lepszą kondycję. Jazda na rolkach zakwalifikowana została do sportów cardio, czyli wzmacniających układ sercowo-naczyniowy. Taka aktywność pozwala na prawidłowy przepływ krwi w całym organizmie, dostarczając więcej tlenu do mózgu. Dzięki temu poprawisz koncentrację i codzienne trudności przestaną być dla Ciebie przeszkodą.
  • Ciągły stres w pracy nie pozwala Ci na odpoczynek nawet w weekend? Wybierz się na rolki! W zależności od sił i ochoty można wybrać się na trening do pobliskiego parku lub na dłuższą wycieczkę. Prędkość i intensywność jazdy dopasuj do panujących warunków pogodowych. Dodatkowa myśl, że w ten przyjemny sposób poprawiasz swój stan zdrowia nastroi Cię pozytywnie!

Każdy sport wiąże się z kontuzjami, dlatego lepiej dmuchać na zimne. W apteczce rolkarza powinien znaleźć się Hydrosil, wyrób medyczny, który w sposób pośredni przyspiesza gojenie ran poprzez regulację ich mikrośrodowiska. Drobne otarcia, lub głębsze rany wywołane przez upadki podczas jazdy to dla Hydrosilu pestka! Zawarty w nim karbomer stabilizowany karnozyną (peptyd występujący naturalnie w skórze) korzystnie wpływa zarówno na suche jak i wilgotne, sączące rany. W przypadku ran suchych wykazuje działanie okluzyjne, hamuje parowanie wody i zmniejsza utratę płynu przez naskórek. W przypadku ran wilgotnych, pochłania nadmiar płynu, schładza i zmiękcza miejsce kontaktu z plastrem i/lub bandażem.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejrozumiem