Idealny sport dla dziecka

W dzisiejszych czasach dzieci chętniej spędzają wolny czas przed telewizorem lub przy komputerze, a nawet najmłodsze pociechy mają swój smartfon lub tablet. W wielu przypadkach trudno jest namówić młodzież do wyjścia na dwór, nie mówiąc już o uprawianiu sportu. Niestety statystyki są alarmujące, ponieważ coraz większa grupa dzieciaków ma problemy z otyłością. Pomóżmy im pokonać swoje słabości namawiając je do sportu.

Sport będzie jeszcze większą zmorą dla malucha, jeśli zostanie źle dobrany, bo ma być przede wszystkim przyjemnością. Aktywności sportowe rozwijają nie tylko sprawność fizyczną, uczą też samodyscypliny oraz zdrowych nawyków. Należy jednak pamiętać, że dziecko ma chodzić na zajęcia chętnie, bez przymusu. Wybierając dyscyplinę należy pamiętać o kilku czynnikach.

Bardzo ważną kwestią jest wiek dziecka. Najlepiej jest zacząć w wieku około czterech lub pięciu lat, ponieważ wtedy rozwój motoryczny jest najbardziej dynamiczny. Chodzi o to, że pociecha musi gdzieś wyładować swoje emocje i stresy nie narażając przy tym swego zdrowia. W tym czasie zajęcia sportowe powinny mieć raczej charakter zabawy, poważniej można pomyśleć o tym gdy dziecko skończy dziesięć lat i będzie bardziej świadome swoich umiejętności.

Istotne są także zainteresowania malucha.  Nie ma sensu na siłę wysyłać chłopca na zajęcia sportowe z piłki nożnej , jeśli ten akurat woli  pływanie w basenie. Warto obserwować swoje dzieci, ich zainteresowania i predyspozycje. Nie zawsze wiadomo, co może spodobać się naszym pociechom, dlatego warto próbować różnych sportów. Może jeśli dziewczynka jest nieprzeciętnie wysoka powinna zainteresować się koszykówką?

Dzieci  naśladują rodziców!  Uczą się także ich zachowań, więc jeśli mama z tatą chętnie odwiedzają siłownię lub często biegają,  istnieje duża szansa, że dziecko powieli ich upodobania. Oczywiście nie każda aktywność fizyczna pasuje do małych dzieci, ale wspólne wyjścia na basen to zawsze frajda dla całej rodziny.

Musimy mieć świadomość, że sport  może wiązać się z kontuzjami. Obite kolana, zadrapane łokcie itp. nie będą straszne, jeśli zaopatrzymy apteczkę w Hydrosil dla dzieci. To wyrób medyczny, który w sposób pośredni przyspiesza gojenie ran poprzez regulację ich mikrośrodowiska. Liczne publikacje naukowe potwierdzają skuteczność preparatu, który działa przeciwbólowo, przyspiesza gojenie się ran oraz zmniejsza ryzyko powstawania blizn. Dodatkowo w każdym opakowaniu Hydrosil dla dzieci znajdziecie zestaw kolorowych plasterków, idealnych dla maluchów ! J

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejrozumiem