Jak zapobiegać oparzeniom

Hura! Wakacje!  Synoptycy zapowiadają falę upałów, a więc sezon na opalenie w pełni! Nie dajmy się jednak zwieść i zachowajmy zdrowy rozsądek w myśl zasady, ‘Co za dużo to niezdrowo’. Jak przygotować się do opalania, i jak radzić sobie z ewentualnymi przykrymi skutkami kąpieli słonecznych?

Po pierwsze pamiętaj o odpowiednich kremach  z filtrem i balsamach do opalania. Wybierz faktor – w zależności od wieku i koloru karnacji, a następnie zastosuj krem na 15-20 minut przed wyjściem na słońce. Pamiętaj, że dzieci, osoby starsze a także  osoby o jasnej karnacji powinny zaopatrzyć się w krem z filtrem 30-50 SPF. Osoby o ciemniejszych odcieniach skóry mogą zacząć od faktorów 15-20 SPF. Ochrona kosmetykami to ważny krok do zdrowego opalania, nie należy jednak zapominać o odpowiedniej diecie.

O właściwym sposobie odżywiania powinniście pomyśleć już dwa miesiące przed planowanymi kąpielami słonecznymi. Dieta powinna być bogata w witaminy E i C oraz w przeciwutleniacze, które chronią skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Najpopularniejszym przeciwutleniaczem jest beta-karoten. Jest to prowitamina A, magazynowana w tkance tłuszczowej oraz w naskórku, a organizm wykorzystuje go w miarę potrzeby. Jego najlepszym źródłem są czerwone i pomarańczowe warzywa i owoce np. marchew, pomidory, pomarańcze, papryka, brzoskwinie, a także zielone warzywa liściaste. Kolejny ważny element to regularne uzupełnianie płynów. Specjaliści zalecają 2,5 litra dziennie. Dużo? Nie zapominaj, że zupy i herbata to też płyn.

Przed wyjściem na plażę warto również zafundować sobie domowe zabiegi kosmetyczne. Przede wszystkim peeling całego ciała, który złuszczy stary naskórek, w skutek czego będziesz mogła cieszyć się równą opalenizną. Pamiętaj też o codziennym nawilżaniu skóry balsamami, olejkami ponieważ  natłuszczanie naskórka sprawi, że opalenizna będzie miała ładny odcień, a skóra nabierze sprężystości i aksamitności.

Często   znamy zasady rozsądnego opalania, ale się do nich nie stosujemy . Zdarza się, że używając kremu, robimy to niedbale, zapominając o ważnych elementy ciała, takich jak uszy, nos, czy strefy przykryte kostiumem kąpielowym. Należy pamiętać, że promienie słoneczne przenikają także przez ubranie, mogąc powodować poparzenia słoneczne.

Jeżeli już doszło do poparzenia, wtedy warto sięgnąć po sprawdzony produkt. Hydrosil Leczenie Oparzeń – to hydrokolioidowy żel z kompleksem srebra, który bardzo szybko chłodzi i koi oparzone miejsca Oraz zmniejsza uczucie bólu.Dzięki zawartości jonów srebra Hydrosil zapobiega też nadkażeniu oparzonego miejsca  i przyspiesza proces gojenia.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejrozumiem